За новата Влада ќе се гласа на 15 или 16 јануари

Петседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска на прес конференција посочи дека претседателот на државата, Стево Пендаровски утре ќе му го додели мандатот на новиот претседател на СДСМ, Димитар Ковачевски.

Џафери посочува дека по ова течат роковите за состав на Влада и програма.

„Најверојатно седницата во Собранието за гласање ќе биде на 15 и 16 јануари“, изјави Џафери.

Back to top button
Close