За продолжениот празничен викенд локален дожд и пад на температурите

Утре ќе се задржи сончево и топло време со слаб до умерен јужен ветер, а од четврток во попладневните часови ќе има локален пороен дожд и грмежи, најавуваат од Управата за хидрометеорлошки работи.

Ќе дува умерен на места засилен северен ветер. Услови за краткотраен локален дожд ќе има во петок и во деновите од продолжениот празничен викенд, а температурите позначително ќе опаднат.

Back to top button
Close