За викендот пороен дожд, грмежи и ветер, од понеделник многу топло

За време на викендот синоптичарите најавуваат нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер во попладневните часови.

Нестабилното време особено ќе биде застапено во западните делови од земјава.

Од понеделник ќе преовладува сончево и многу топло време. Дневните температури ќе бидат во пораст така што во среда максималната температура ќе достигне до 39-тиот степен.

Back to top button
Close