Заев: Борбата на Мицкоски е лажна. Не се преговара за македонскиот јазик и идентититет

Она на што ВМРО-ДПМНЕ го прави деновиве е лажен патриотизам само за да дојде на власт, изјави денеска премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарско прашање да ги коментира ставовите на лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски за преговорите со Бугарија за решавање на проблемот кој го отвори Софија оспорувајќи го нашиот јазик и ставајќи вето на усвојувањето на преговарачката рамка со ЕУ.

Back to top button
Close