Заев: Да живее 17 мај, денот кога народот ја ослободи македонската црвена боја од прангите на едноумието и насилието

Поранешниот премиер на Македонија, Зоран Заев на својот Фејсбук профил објави видео од протестите на 17 мај 2015 година.

„Нека е честит и вековит Денот на обединувањето за слобода, Денот на граѓанскиот глас, Денот кога народот ја ослободи македонската црвена боја од прангите на едноумието и насилието. Да живее 17 Мај. Да ја чуваме слободата. Да живеат граѓаните“, напиша Заев.

 

Back to top button
Close