Заев до Јанушев: Нема топ-шоп влада, туку дормео опозиција, преспавте се!

Откако пратеникот Игор Јанушев од собраниската говорница рече дека Зоран Заев бил топ-шоп мандатар, Заев му врати дека тие биле дормео опозиција, бидејќи се преспале.

-Господине Игор Јанушев тешка е помислата дека уште 4 години ќе бидете во опозиција. Нема топ шоп влада, туку Дормео опозиција, бидејќи преспавте се. Преспавте додека се решаваа прашањата и отворените проблеми. Огромна е фрустрацијата и комплексите, нема повеќе пари од Камчев, му реплицираше мандатарот Заев.

Back to top button
Close