Заев го поканил Гаши на разговори за Влада

Зоран Заев го поканил лидерот на Африм Гаши на разговори за Влада,  пренесе ТВ 24 повикуваји се на висок владин функционер.

„Заев се слушна со Африм Гаши и го покани доколку смета дека е заинтересиран за учество во Владата во некои од наредните денови да саеднат на рагзговори.“ – вели за ТВ 24 владин фукционер.

..

повеќе

Back to top button
Close