Заев и Мицкоски вечерва по трет пат ќе ги одмерат силите

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва одат на ново телевизиско соочување. Дуелот е закажан во 20.15 часот на МТВ 1.

Ова ќе биде трет ТВ дуел на Заев и Мицкоски пред предвремените парламентарни избори. Лидерите на најголемите политички партии во земјата претходно ги спротивставија ставовите на Канал 5 и на ТВ 24.

Back to top button
Close