Заев кон Гаши: Избери го денот кога сакаш да се сретнеме!

Премиерот на Македонија, Зоран Заев за ТВ Алсат потврдил дека во текот на денот имал комуникација со претседателот на Алтернатива, Африм Гаши.

Тој побарал од него да го избере денот кога сака да се сретнат за да разговараат околу можноста Алтернатива да стане дел од парламентарно мнозинство, односно дел од Владата.

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close