Заев одморот ке го помине дома во Струмица

Лидерот на СДСМ Зоран Заев потврди за Либертас дека од денеска е на одмор..

„Денеска си заминав од Скопје и до Илинден ке бидам на одмор дома во Струмица’.ни изјави Заев.

Тој не планира ова лето да оди во некој од туристичките центри во земјава на одмор ниту пак во странство.. Претходно и СДСМ преку соопштение извести дека имајќи го предвид изминатиот период исполнет со корона криза и предизборни кампањи,  СДСМ се залага во деновите до и околу Илинден граѓаните да може да здивнат од политичките активности на партиите. После Илинден, согласно законските рокови, влегуваме во процес на дефинирање на владината коаиција предводена од СДСМ.

Back to top button
Close