Заев откри каде ќе го прослави Илинден

Премиерот Зоран Заев денеска откри дека е утврдена агендата за Денот на републиката, односно големиот верски празник Илинден кој се слави на 2. август.

-Утврдена е агендата, јас ќе бидам во Пелинце ова година, одговори Заев на новинарско прашање.

Back to top button
Close