Заев: Во СДСМ има квалитетни кадри кои можат да ме заменат

Премиерот Зоран Заев денеска повтори дека најпрвин ќе почека истрагата за пожарот во тетовската модуларна болница да се заврши, заедно со резултатите од вештачењето, по што ќе одлучи за поднесените оставки.

На прашањето дали не постои социјалдемократ кој може да го замени на премиерската функција, откако претходно изјави дека нема да даде оставка за да Христијан Мицкоски да дојде на власт, Заев одговори дека никој не е незаменлив.

-СДСМ е демократска партија со квалитетни кадри кои можат Заев да го заменат и веќе банално е ова прашање сиве овие денови, истакна Заев.

Back to top button
Close