Заев за ТВ21 по поканата на Ахмети кон албанските лидери: Ова е притисок кон мене, СДСМ и коалицијата „Можеме“

По поканата на Али Ахмети кон албанските лидери за средба, ТВ21 се обрати и до претседателот на СДСМ, Зоран Заев кого го прашавме околу тоа дали поканата ја гледа како некаков притисок кон него за идејата премиер Албанец.

„Да, го гледам ова како притисок врз мене, СДСМ и Коалицијата „Можеме“, за премиер по предлог на ДУИ“, посочи Заев за ТВ21.

На прашањето дали доколку има договор меѓу овие партии, тоа би влијаело врз формирање на нивото мнозинство, Заев додаде дека се уште е прерано да каже било каков одговор.

Back to top button
Close