Запалени два автомобили во Карпош

На 04.06.2022 во 02,50 часот било пријавено дека на подрачјето на Карпош настанал пожар во возило „опел вектра”, сопственост на Д.С. (60) од Скопје.

Од пожарот било зафатено и возило “рено лагуна” со скопски регистарски таблички, сопственост на А.М.(25) од Скопје.

Се работи на расчистување на случајот

Back to top button
Close