Затвореник од затворот „Идризово“ нападнал и ранил полицаец

Во затворот „Идризово“ денеска се случил инцидент во кој затвореник, со ладно оружје, нападнал полицаец, информираат од Управата за извршување санкции.

Back to top button
Close