Затвореник починал на клиника, ќе се врши обдукција

Доцна по полноќ, затвореник на 55 годишна возраст од Скопје починал во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во главниот град.

„На 18.02.2023 во 03.48 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа Затвор Скопје било пријавено дека осуденото лице М.С.(55) од Скопје, кој издржувал затворска казна во установата, починал во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција“, информираат од МВР.

 

Back to top button
Close