Затвореник во „Идризово“ со нож нападнал друг осуденик

Вчера вечер во 21.00 часот во СВР Скопје, од Казнено – поправната установа Затвор Идризово било пријавено дека 23-годишниот А.Ѓ. со остар предмет бил нападнат од 35-годишниот Р.Р., двајцата осуденици од установата, извести МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Back to top button
Close