Зеќири: Лажна е веста дека Албанија ја отвора границата само за Албанците, ќе се отвори за сите граѓани од нашата земја!

Фејсбук статус на Мухамед Зеќири:

Веста дека Албанија од 1 јуни ја отвара границата со Северна Македонија само за Алабанците од нашата земја е ЛАЖНА.
Границата ќе се отвори за сите граѓани од нашата земја!
П.С ВМРО како по обичај се истрчува со реакција на fake news…

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close