Зеленски неформално разговарал со Макрон

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска телефонски неформално разговарал со францускиот претседател Емануел Макрон, изјави денеска портпаролот Сергеј Никифоров.

Тој објасни дека деталите од разговорот не се соопштуваат бидејќи бил неформален, јавија украинските медиуми.

Како што претходно беше објавено Зеленски му го честитал на Макрон реизборот за претседател на Франци

Back to top button
Close