Земјотрес ја стресе Албанија

Земјотрес со јачина од 4,1 степен според Рихтер забележан е утрово во Албанија.

Според наводите на Европско-медитерански сеизмолошки сентар, епицентарот на земјотресот бил кај Валона.viber sharing button

 

До земјотресот дошло на длабочина од 12 км, пренесе Албанија дејли њуз. Други детали не се објавена.

 

 

Back to top button
Close