Земјотрес ја стресе Македонија

Земјотрес со јачина од 3,4 степени по рихтер е регистриран со епицентар во соседна Албанија.

Според првичните информации, епицентарот бил на длабочина од 2 километри.

Во Скопје е почувствуван во повеќекатниците.

 

 

Back to top button
Close