Земјотрес со јачина од 6,2 степени по Рихтер на границата меѓу Чиле и Аргентина

Земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала ја погоди пограничната област меѓу Аргентина и Чилесоопшти Германскиот истражувачки центар за геолошки науки (ГФЗ)

Епицентарот на земјотресот бил регистриран на длабочина од 162 километри.

Засега нема информации за причинета материјална штета или повредени и загинати луѓе.

Back to top button
Close