Земјотрес во Македонија

Земјотрес утрово почувствуван во Македонија. Според информациите на Европскиот медитерански сеизмолошки центар земјотресот бил со јачина од 2,4 степени според Рихтер.

Епицентарот на земјотресот бил на 21 километар северозападно од Скопје и 16 километри југоисточно од косовскиот град Витина

Back to top button
Close