Зголемено полициско присуство околу Собранието – ќе се гласа доверба на Влада

Зголемено присуство на полиција околу Собранието на Македонија.

Ова се должи на закажаната седница во 11 часот каде треба да се гласа за доверба на Влада.

Пратениците имаат рок до полноќ за гласање, а засега се уште не се знае на чија страна е мнозинството.

фото: Тв21

Back to top button
Close