Жбогар: Никаде без маска!

Евроамбасадорот Самуел Жбогар на Фејсбук објави видео во кое на македонски јазик повикува на почитување на мерките за заштита од Ковид-19.

-Вирусот е дел од нас. Само со почитување на мерките ќе успееме да имаме безбедно секојдневие. Носењето маска по маркетите, на пазарите, на гласачки места, во банка или во друг затворен простор е клуч за нашата основна заштита и безбедност. Никаде без маска!, порачува евороамбасадорот Жбогар.

https://www.facebook.com/watch/?v=329209361417058

Back to top button
Close