Жена го претепала својот 91-годишен татко, го мавала со тврд предмет

На 03.10.2022 околу 19.05 часот на подрачјето на Карпош од полициски службеници од СВР Скопје е лишена од слобода Д.Г.(56), затоа што во 18.12 часот, по претходна расправија, физички го нападнала нејзиниот 91-годишен татко, при што употребила тврд предмет, информираат од МВР.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Back to top button
Close