Жена нападнала скопјанец во Кичево, а потоа и полицаец

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против шеесетгодишната В.Ј. од Скопје поради постоење сомневање за сторени кривични дела „спречување службено лице во вршење службено дејствие“, „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“ и „фалсификување или уништување деловни книги“.

На 21 март во Кичево пријавената физички го нападнала Ф.С. (34) од Скопје и му оштетила дел од опремата, а откако била повикана на службен разговор во полициска станица физички нападнала полициски службеник и ја уништила сочинетата службена белешка

Back to top button
Close