Женска тепачка во автобус на ЈСП

Женска тепачка вчера среде бел ден се случила во автобус на ЈСП, информира полицијата во дневниот билтен.

 

На 27.12.2022 во 14.00 во Полициската станица Центар, А.А.(19) од Скопје пријавила дека околу 13.00 часот во автобус, по претходно недоразбирање, била физички нападната од едно женско лице, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, додаваат надлежните институции во соопштението испратено до медиумите.

Back to top button
Close