Жител на Скопје, при легитимирање лажно се претставил со службена легитимација

Полициски службеници вчера попладне кај клучката Мирковци, го привеле И.И.(32) од Скопје, кој управувал патничко возило „фолксваген венто“, со скопски регистарски ознаки, затоа што при легитимирање лажно се претставил, покажувајќи службена легитимација без име и презиме, за која било утврдено дека не е негова, а појаснил дека ја нашол во смет, соопштија од МВР.

Лицето е предадено на полициски службеници од полициска станица Чаир за понатамошна постапка.

Back to top button
Close