Жител на Вратница загина откако со четирицикл излетал од патот

Од Секторот за внатрешни работи Тетово информираа дека синоќа околу 22 часот жител на тетовското село Вратница, Општина Јегуновце, го изгубил животот по излетување од пат со четирицикл.

Педесет и осумгодишникот починал од здобиените повреди на местото на несреќата.

– На 02.08.2022 во 21.45 часот во СВР Тетово било пријавено дека на локален пат Беловиште-Вратница, во тетовска Вратница, четирицикл без регистарски ознаки, управуван од Н.С.(58) од Вратница, излетал од патот. Од здобиените повреди возачот починал на местото на несреќата, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош. Увид на местото исвршиле Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Тетово, информираат од СВР Тетово.

Од тетовската полиција информираа дека по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција

Back to top button
Close