Жителите на Варвара и Горно Соње утре без струја

Без електрична енергија утре од 8:30 до 14:30 часот ќе останат жителите од село Варвара, општина Студеничани.

Во периодот од 9:00 до 14:00 часотутре без струја ќе бидат дел од корисниците во селото Горно Соње, месноста викана Коштан кон црквата и дел од улиците „10“, „12“ и „14“ кон селото.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи Град Скопје, прекините се поради планирани технички зафати во електродистрибутивната мреж

Можеби ќе ве интересира
Close
Back to top button
Close