29 годишниот А.Н,од Велес е возачот кој усмрти 11 годишно девојче.тешко ја повреди мајкаи и побегнал

Од МВР денеска излегоа со официјални детали за несреќата која кај нив била пријавена синоќа околу 22:15 часот.

На ул.„Борис Трајковски“ во Велес, патничко возило „мерцедес“ со велешки регистарски ознаки, управувано од А.Н.(29) од Велес, удрило во пешаците Е.И.(43) и нејзината малолетна ќерка од Велес, по што го напуштило местото. Во несреќата, малолетничката починала на местото, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, информираат од полицијата.

Мајката на девојчето се здобила со телесни повреди кои и биле констатирани во велешката болница.
Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа на СВР Велес. По преземени мерки возилото било најдено и се преземаат мерки за расчистување на случајот, посочуваат од МВР.

Back to top button
Close