Албански државјанин баран од Интерпол уапсен на Долно Блаце на влез во Македонија

На 28.08.2020 во 21,40 часот на Граничниот премин “Долно Блаце“, на влез во Република Северна Македонија, по извршени гранични проверки констатирано било дека Г.А.(33) од Р.Албанија, евидира во оперативните евиденции со мерка „апси“ по барање на Интерпол од Р.Албанија. Тој бил предаден на полициски службеници од СВР Скопје за понатамошна постапка .

Back to top button
Close