Барселона не планира да го продава Де Јонг

 

 Жорди Кројф, спортскиот советник на претседателот на Барселона, изјави дека клубот не планира да се раздели со играчот од средниот ред Френки де Јонг.

Викендот во медиумите се појавија шпекулации дека Манчестер јунајтед ќе го купи фудбалерот во летниот трансфер прозорец.

– Нема да го продадеме Френки. Клубот многу го цени, рече Кројф.

Холанѓанецот во Барселона се пресели од Ајакс во 2019 година. Играчот од средниот ред оваа сезона одигра 27 натпревари во Примера, постигнувајќи три гола и три асистенции.

Back to top button
Close