БЕСА слави со зурли и тапани среде Тетово

Со зурли, тапани и огномет вечерва во Тетово, Беса слави победа на денешните избори за Советот.

Голем број граѓани се собрани на плоштадот каде дојде и лидерот на партијата и градоначалник на Тетово, Билал Касами.

Според податоците во моментов на веб страницата на ДИК, од досега преброените гласови најмногу гласови има Беса 4 824, потоа ДУИ со 4 261.

Back to top button
Close