Чувај си го лицемерието за себе-Украина му одговори на Путин за божиќното примирје

Советникот на претседателот Володомир Зеленски, Михаило Подољак, порача дека примирје ќе има само тогаш кога руските сили ќе ги напуштат окупираните територии

Back to top button
Close