Де Хеа: Се обидувам да бидам лидер на Манчестер јунајтед, имам искуство за освојување големи титули овде

Солскјер во одбрана на Де Хеа: Дејвид е најдобриот голман на светот, мило ми е што работам со него - МИА

 Голманот на Манчестер јунајтед, Давид Де Хеа изјави дека се обидува да покаже лидерски квалитети на натпреварите на „црвените ѓаволи“.

– Се обидувам да го водам тимот и да бидам лидер. Младите момци може да ме погледнат и да помислат дека сум тука толку долго, играв многу натпревари. Мислам дека најважно е да се демонстрира искуството стекнато на теренот, обидувајќи се да му помогнам на тимот. Се обидувам да направам тешки одбрани и да тренирам напорно. Работата на тренинзите е многу важна, дава многу. Имам искуство за освојување големи титули во клубот. Јас сум запознат со ова чувство. Оваа година имаме можност да го земеме трофејот, истакна Де Хеа.

Шпанецот со Манчестер јунајтед ги има освоено Премиер лигата, ФА купот и Лига купот на Англија, како и три трофеи во Суперкупот.

Покрај тоа, тој стана победник во Лигата на Европа.

Back to top button
Close