Десеткуваниот Голден Стејт загуби петти натпревар по ред

epa10258119 Golden State Warriors center James Wiseman (C) shoots a two point basket against the Denver Nuggets during the first half of the NBA game at Chase Center in San Francisco, California, USA, 21 October 2022. EPA-EFE/JOHN G. MABANGLO SHUTTERSTOCK OUT

 

 Екипата на Голден Стејт ноќеска го претрпи петтиот пораз во низа, губејќи на гостувањето кај Њу Орлеанс пеликанс со 114:105.

Во составот на Голден Стејт за овој натпревар ги немаше повредените Стеф Кари, Клеј Томпсон, Дрејмонд Грин и Андре Игуалда.

На гостинските натпревари оваа сезона во НБА-лигата, Вориорс немаат ниту една победа на шесте одиграни натпревари.

Вкупниот биланс на бранителот на шампионскиот трофеј е три победи и седум порази за во моментов 12. место во Западната конференција

Back to top button
Close