Директорот на финансиска полиција е негативен на коронавирус

Директорот на Управата за финансиска полиција, Aрафат Муареми, кој е во самоизолација поради контакт со потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, е негативен на тестот на коронавирусот.

„Ве известувам дека ги добив резултатите од тестирањето за ковид-19 и истите се НЕГАТИВНИ. Согласно препораките на епидемиолозите и понатаму останувам во домашна изолација до 09.06.2020. Воедно, сакам да ви искажам бескрајна благодарност за пораките и за грижата која што ја добив од ваша страна по вчерашното објавување на веста. На сите оние кои што во овој момент се борат против вирусот им посакувам брзо закрепнување, а до сите останати сакам да упатам апел за строго почитување на мерките и препораките од надлежните институции“, напиша Муареми.

Back to top button
Close