Двајца новинари на Ројтерс ранети кај Северодонецк

Двајца новинари на Ројтерс се повредени денеска во украинското гранатирање кај Северодонецк на североистокот на земјата, потврдил за ТАС С извор од британската агенција.

Изворот од Ројтерс изјавил дека украинската армија го гранатирала патот и дека бил погоден автомобилот во кој биле новинарите.

„Мал фрагмент од шрапнел што го погоди ногата на Александар е отстранет и тој може д

Back to top button
Close