Елмас со гол придонесе Наполи да се пласира во полуфиналето на Купот на Италија

 Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас го постигна четвртиот гол за Наполи синоќа во триумфот над Специја во четвртфиналето на „Копа Италија“.

Елмас кој одигра 70 минути за победничкиот тим, во листата на стрелците се запиша 40. минута.

Во полуфиналето Наполи ќе игра со Аталанта.

Другата полуфинална двојка е Интер – Јувентус. 

Back to top button
Close