(ФОТО) Околу 20 автомобили се испокршени во катната гаража позади Буњаковец

Околу 20 автомобили утринава се испокршени и уништени во катна гаража позади трговскиот центар „Буњаковец“, пренесува „Фокус“.

Според фотографиите автомобилите во катната гаража се со скршени стакла, скршени предни и задни шофершајбни, уништени врати…

Министерството за внатрешни работи за „Фокус“ го потврдија случајот.

Повеќе

Back to top button
Close