Фудбалерот на Бордо, Елис изгуби свест на мечот со Генгамп

Напаѓачот на Бордо, Алберт Елис, ја загуби свеста за време на натпреварот од Лига 2 со Генгамп (1:0).

Немилиот настан се случи во првите минути од вчерашниот натпревар. Дваесет и осумгодишниот Хондурас падна на земја откако беше удрен во главата за време на жесток дуел. На фудбалерот му беше укажана лекарска помош осум минути, по што беше пренесен во болница.

Според „The ​​Sun“, Елис е ставен во индуцирана кома и сега е во стабилна состојба.

Оваа сезона Елс одигра 20 натпревари на кои постигна пет гола и две асистенции.

Back to top button
Close