Германија ја заплени јахтата на рускиот олигарх Усманов

Германските власти заплениле луксузна јахта вредна речиси 600 милиони долари од рускиот олигарх Алишер Усманов

Супер луксузната јахта е запленета поради санкциите кон Русите што ги воведоа западните земји по руската инвазија на Украина, објави Форбс, повикувајќи се на блиски извори.

Back to top button
Close