Грција со корона апел: избегнувајте ги Миконос, Санторини и Родос

 

Европскиот центар за контрола и превенција на болести означи неколку грчки острови со темноцрвена боја на својата ковид мапа, по последниот пораст на бројот на нови случаи на коронавирус, советувајќи да се избегнуваат сите несуштински патувања од и кон регионот.

Во групата од 13 острови влегуваат некои од најпопуларните дестинации во Грција за македонските туристи, како Миконос, Санторини и Родос.

Back to top button
Close