Гвардиола: Се чувствува како Манчестер јунајтед да се врати, ми се допаѓа тоа што го гледам

epa05533138 Manchester City manager Josep Guardiola reacts during the English Premier League soccer match between Manchester United and Manchester City at Old Trafford, Manchester, Britain, 10 September 2016. EPA/PETER POWELL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or ‘live’ services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

Пеп Гвардиола го изрази своето воодушевување од играта на Манчестер јунајтед.

– Имам чувство дека Манчестер јунајтед се враќа. Конечно Јунајтед се врати. Го гледав во четвртокот натпреварот против Шериф, како и првото полувреме против Челзи. Ми дојода мисли дека ми се допаѓа она што сега го гледам во Манчестер јунајтед, изјави тренерот на Манчестер сити.

Сити дене сод 13 часот му гостува на Лестер, додека Јунајтед утре од 17:15 часот го пречекува Вест Хем во натпревари од 14. коло на англиската Премиер лига.

На табелата Сити е втор со 26 бода од 11 натпревари, Јунајтед е шести си 20 бод аисто така од 11 одиграни средби

Back to top button
Close