Интер му нуди договор на Смолинг до 2025 година

epa09947773 Roma’s Chris Smalling greets his supporters at the end of the Italian Serie A soccer match AS Roma vs Venezia FC at Olimpico stadium in Rome, Italy, 14 May 2022. EPA-EFE/ANGELO CARCONI

Италијанскиот новинар Николо Шира објави дека „нероаѕурите“ сакаат да потпишат договор со 33-годишниот Англичанец до крајот на сезоната 2025 година со плата од 3,5 милиони евра годишно. Трансферот се планира да се реализира на лето, кога актуелниот договор на играчот со Рома истекува.

Претходно беше објавено дека Јувентус е заинтересиран за Смолинг.

Оваа сезона дефанзивецот одигра 24 натпревари за римскиот клуб во сите натпреварувања и постигна три гола.

Вредноста на Смолинг според „Transfermarkt“ е осум милиони евра.

Back to top button
Close