Италија: Жена готвела за време на операција на мозокот

– Една 60-годишна жена од Анкона денеска успеа да зготви омиленото јадење за време на нејзината операција за отстранување на мозочен тумор.

Тоа го соопшти неврохирургот Роберто Трињани, кој ја оперираше на жената и кој додаде дека операцијата поминала добро, пренесува АНСА.

Туморот бил отстранет од левиот темпорален лобус на жената, област на мозокот што го контролира говорот и движењето на десната страна од телото.

Back to top button
Close