Изјави на лидерите од Западен Балкан пред состанокот за Планот за раст

Изјава на лидерите од регионот пред состанокот посветен на Планот за раст за Западен Балкан.

Изјави за медиуми се очекува да имаат и Александар Вучиќ, претседател на Република Србија, Еди Рама, претседател на Владата на Република Албанија, Албин Курти, претседател на Владата на Република Косово, Милојко Спајиќ, претседател на Владата на Црна Гора, Герт Јан Копман, генерален директор за соседство и преговори за проширување во Европската Комисија, како и  Џејмс О’Брајан, помошник државен секретар за Европски и Евроазиски прашања на САД.

 

Back to top button
Close