Комплетирано 28. коло во Првата македонска фудбалска лига

 Со одигрување на три средби попладнево се комплетира 28. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Неделните натпревари завршија со следниве резултати:
Брегалница – Шкендија 0:0
Скопје – Тиквеш 1:2
Ренова – Академија Пандев 0:1.

Вчера се одиграа првите три средби:
Борец – Струга 2:0
Македонија ЃП – Работнички 1:0
Пелистер – Шкупи 0:1.

Табела: Шкупи 68 бодови, Академија Пандев 55, Шкендија 53, Македонија ЃП 53, Брегалница 39, Ренова 38, Работнички 37, Струга 36, Тиквеш 27, Скопје 26, Борец 18, Пелистер 10.

Back to top button
Close